O nás

Jsme Češi žijící na jihu Tenerife již od roku 2005. Měli jsme štěstí pracovat nejen v turismu, ale i v místních firmách s místními lidmi, což je ta nejlepší škola španělštiny. Díky vlastním zkušenostem jsme se stali skutečnými odborníky na život na Tenerife. A právě tyto zkušenosti vám nyní nabízíme jako placené služby, které vám pobyt na Tenerife usnadní a zpříjemní.  


Kontaktní informace

   Tel. Praha: +420 226 253 828
   Tel. Tenerife:

+34   922 971 797

   E-mail: info@natenerife.cz
   Web: www.natenerife.cz
   Skype:

natenerife.cz

   Sídlo Praha: Božkova 8 / 1618
160 00  Praha 6 - Dejvice

Zvětšit mapuKontaktovat nás můžete také pomocí tohoto formuláře:

Jméno a příjmení:
E-Mail:
Telefon:
Dotaz:


Reference


Rozhodli jsme se před časem – moje žena a já, oba již v důchodu – že budeme trávit zimní měsíce na Tenerife, kde jsme byli na dovolené a velmi se nám tam líbilo. Zakoupíme blízko pobřeží malý domeček a auto (což budou koneckonců moci využívat i naši příbuzní a známí) a část zbytku života prožijeme u moře, na zdravém vzduchu, prakticky v lázeňském prostředí. Mimo jiné také ušetříme za drahé topení v Čechách.
Jenže – naše jazykové vybavení není žádná sláva, o španělštině ani nemluvě.
Na svých webových stránkách nabízí pan Tomáš Richter služby – zajištění ubytování, překlady, tlumočení apod. Kontaktoval jsem tedy pana Richtera a sdělil mu naše plány. Dohodli jsme se na podmínkách a p. Richter se celé naší záležitosti ujal. Zakrátko nám bylo jasné, že jsme chybu neudělali.
Během nedlouhé doby našel Tomáš několik vhodných a pro nás cenově přijatelných objektů, z nichž jeden jsme nakonec zvolili. Následně Tomáš vyřídil všechny potřebné kroky, spojené s koupí domku a s jeho převodem. A že jich bylo požehnaně. Uvedu namátkou, co mám v paměti:
Příprava potřebných dokumentů a jednání s notářem. Shromáždění dokumentů pro Evidenci majetku. Věci související s daněmi, přihlášení k odběru vody (což vyžadovalo serii cest a jednání, neboť tam byl dluh na vodném po dřívějším majiteli; dík Tomášovi ho nemusíme platit), smlouva o dodávce elektriky, záležitosti kolem kanalizace, odpadků a mnoho dalšího.
Ještě před tím vším vyřízení N.I.E., (jakéhosi rodného čísla) na komisariátu a založení účtu.
Pak cesty po prodejnách aut (několik aut jsme spolu projeli), věci spojené s koupí, pojištění. A další, už drobnější věci, např. televize s českými programy a internet.
To všechno zařizoval Tomáš k naší naprosté spokojenosti.
Nyní, téměř po roce, po který Tomáše známe a využíváme jeho firmu, musíme konstatovat, že perfektní a seriozní jednání, spolehlivost a pracovitost je Tomášovi Richterovi vlastní. Má naši úctu a obdiv.

Pavel a Jitka P.
605281778Jsme tak trochu dobrodruzi, ale zároveň upřednostňujeme pohodlí. Neradi se vážeme na cestovní agentury a jejich pevně stanovený program. Máme rádi pocit nezávislosti… Ten pocit kdy se sami rozhodujete v kolik vstanete, jak a kde se budete stravovat, kam a kdy nejlépe vyrazit na výlet… Zkrátka si nejraději vše plánujeme podle sebe. Začíná to podrobným studováním knižního průvodce, srovnáváním cen za letenky, hledáním dobře situovaného ubytování na klidném místě a končí rozhodováním, ze které autopůjčovny si vypůjčit vůz. Ne vždy máme úplnou důvěru k odkazům, které na nás při zadání klíčových slov v Googlu vypadnou, a ne vždy se pod atraktivní cenou skrývá to, co se tam člověk dočte nebo vidí na fotografiích. Pokud můžeme, tak rádi řešíme věci osobně přímo na místě. Bohužel španělsky se nedomluvíme a s angličtinou ne vždy uspějeme v takové míře, jak bychom si představovali.

Jsou zkrátka věci, které podchytit nelze a je výhodou znát někoho, kdo žije a pracuje v místě kam se chystáte. Je proto fajn, že jsme se mohli obrátit na našeho kamaráda, který již více než 8 let na Tenerife žije a díky němu jsme si naši dovolenou mohli plně vychutnat. Pomohl nám najít příjemné ubytování v historickém a malebném místě dle našich představ za výrazně výhodnějších podmínek než nabízejí betonové hotelové resorty. Díky možnosti prodiskutovat jednotlivé výlety do přírody a za památkami, jsme si hravě naplánovali pestrý program aktivit, na které nikdy nezapomeneme. Navíc jsme od něj nasbírali spousty zajímavých informací o životě ostrovanů…Všechny tyto aspekty naprosto zastíní veškeré publikované průvodce i moudra, která jsou dostupná na internetu.

Tomáši, děkujeme moc a těšíme se na další návštěvu.

Alena + Lukáš

Fotogalerie

Na Tenerife jako doma!

Nemusíte umět španělsky,
abyste se tu cítili jako doma.
Máte nás, agenturu naTenerife.cz
a naše nadstandardní služby
v češtině!

Nezapomeňte si na nás vzít kontakt :
+420 226 253 828
+34   922 971 797
Počasí na jihu Tenerife